
Inwoners jarig Annerveenschekanaal genieten van geweldige feestweek
AlgemeenANNERVEENSCHEKANAL - Na een week van sport en spel is de rust teruggekeerd in Annerveenschekanaal. Het dorp vierde de hele week feest in het kader van het 240-jarig bestaan.
Het thema van het feest was Carnaval. De activiteiten vonden voor een groot gedeelte plaats in en om het Multifunctioneel centrum de Badde. De Feestcommissie FC 2000 had in samenwerking met de plaatselijke verenigingen een mooi programma samengesteld en voor elke leeftijd werd wel iets georganiseerd.
Annerveenschekanaal veranderde vorige week volgens goed carnavalsgebruik in Draaiklabberveen. Na de onthulling van de nieuwe dorpsnaam werden de hengels uitgegooid in het Grevelingskanaal voor een viswedstrijd.
De naamgever van het kanaal, waarlangs het dorp Annerveenschekanaal is ontstaan, kwam in de verhalen rond de historie van het dorp en tijdens een historische wandeltocht weer terug. Lambertus Grevijlinck ontwikkelde zich van landmeter en ingenieur tot een grootschalig vervener van de veengebieden in het oosten van de provincie Drenthe. Hij wist te bewerkstelligen dat de gewonnen turf uit het gebied afgevoerd mocht worden over de Groninger kanalen. Daartoe werd op Drents gebied, evenwijdig aan de Semslinie, een kanaal gegraven, dat zijn naam kreeg, het Grevelingskanaal.
De trekschuiten die door het kanaal voeren werden geëerd in de Trekschuit-wisselbokaal. De bokaal was de inzet van de spelactiviteiten die gedurende de week plaatsvonden, zoals volleybal, golf, biljarten en de playbackshow. Het dorpspark was daarvoor onder meer omgebouwd tot golfbaan. De bokaal ging dit jaar voor het eerst naar twee buurten; buurtgroep ‘t Veurend en buurtgroep Dörpshuus.
De oudere inwoners genoten donderdag van een bustocht naar Appingedam en een rondvaart in Termunten en aten daar een lekker visje.
Het Grevelingskanaal werd zaterdagmiddag ingenomen door onder meer piraten, Lambertus, kinderen en carnalvierders. Zij vormden met twaalf feestelijk opgetuigde boten een mooie botenparade door het kanaal. De zaterdag werd afgesloten met de playbackshow en een feest onder leiding van entertainer Koos Darwinkel.
,,Het was een geweldig eindfeest. Met een volle dansvloer was het feest compleet”, zegt Harry de Jonge van de feestcommissie. ,,Het weer was ons de hele week goed gezind en met af en toe ijsje was het prima vol te houden. Het was een feestweek om niet snel te vergeten en de saamhorigheid was geweldig. Zo waren er veel inwoners zondag tijdens het opruimen en het katerdiner met patat en appelmoes. Ook hebben inwoners elkaar leren kennen. Zo waren er ook nieuwe inwoners afkomstig uit Dronten die nog nooit een feestweek hadden meegemaakt. Zij wouden dat ze eerder naar Annerveenschekanaal waren gekomen. Kijk daar was het ons om te doen. De leefbaarheid en saamhorigheid van Annerveenschekanaal.”






















