Vrijwilligers van Linux Repaircafé kunnen helpen om computer tweede leven te geven.
Vrijwilligers van Linux Repaircafé kunnen helpen om computer tweede leven te geven. (Foto: Martin Waalboer)

Goede start Linux Repair Café Rolde

Algemeen

ROLDE - Repair Café Rolde doet sinds 13 september mee met het initiatief Linux Repair Café. Dit is een wereldwijd initiatief om computers een langere levensduur te geven. 

Microsoft gaat stoppen met de ondersteuning van Windows 10-computers, waardoor deze kwetsbaar worden voor hackers. Maar er is een alternatief: Linux is een gratis en open source vervanging van Windows. Bij Linux Repair Café kan men zien hoe dat eruitziet en men kan Linux zelf uitproberen. Computergebruikers kunnen er hetzelfde mee als met Windows: internetten, mailen en documenten lezen en bewerken. De vrijwilligers van Linux Repair Café helpen ook tijdens de openingsuren van het Repair Café met het vervangen van Windows door Linux op pc’s en laptops. 

Een aantal mensen kwam bij het eerste Linux Repair Café Rolde meteen Linux bekijken. Een bezoeker kwam binnen met een laptop en zei direct: Zet deze laptop maar over van Windows naar Linux, want ik wil van Windows af. Deze bezoeker liep een tijdje later tevreden de deur uit met Linux op haar laptop. Enkele andere bezoekers kwamen om advies vragen over het overstappen, zowel voor zichzelf als voor familieleden. De vrijwilligers van Linux Repair Café konden al hun vragen beantwoorden. Ook kwamen een paar mensen die geïnteresseerd waren om zelf vrijwilliger te worden. Dit resulteerde al direct in een nieuwe vrijwilliger op de lijst, waarmee de organisatie van Repair Café heel blij is!

Na deze geslaagde eerste keer gaat Linux Repair Café Rolde door met een maandelijks Linux Repair Café tijdens de openingstijden van het algemene Repair Café, elke eerste zaterdag van de maand van 09.00 tot 12.00 in Mfc De Boerhoorn in Rolde.