Het Fluitique Orkest.
Het Fluitique Orkest. (Foto: ©cmajor)

Kerst met Fluitique is fluiten in kaarslicht in Grolloo

Algemeen

GROLLOO – Deze decembermaand vormt Grolloo het decor van Kerst met Fluitique/Fluiten in Kaarslicht, een warm en sfeervol kerstproject onder leiding van fluitist en initiator Elisabeth Hopman. Vanuit heel Nederland komen fluitisten samen om een krachtig geluid van licht, rust en verbinding te laten horen. ,,In muziek kunnen we gedenken én vieren tegelijk. We brengen verhalen over, verbinden mensen en geven hoop”, aldus Hopman.

Het Fluitique Orkest repeteert op drie zaterdagen in Grolloo, mede dankzij de gastvrije ontvangst in dorpshuis het Markehuis en bij Restaurant Hofsteenge. Er wordt gespeeld op piccolo, dwarsfluiten, alt- en basfluiten en zelfs contrabasfluit – instrumenten die zelden live te horen zijn. De lage fluiten geven het geheel een warme en volle klankkleur. Het kerstprogramma, uitgevoerd door het Fluitique Orkest en het Fluitique Concert Ensemble, omvat muziek van onder meer Tchaikovsky, Bach en Debussy: een vloeiende mix van kerstklassiekers en prachtige klassieke muziek. Hopman zal ook als solist te horen zijn. Bezoekers stappen binnen in een wereld van kaarslicht, bezinning en warme klanken. ,,Het is bijzonder om dit in mijn eigen dorp te kunnen organiseren”, vertelt Hopman. ,,De gastvrijheid, de muziek, de ontmoetingen – het klopt allemaal. Ik hoop dat veel mensen komen luisteren en samen met ons in vrijheid genieten van kerst.”

Een bijzondere gelegenheid om het project van dichtbij te beleven in een warme en intieme setting. De concerten vinden plaats in de Dorpskerk in Grolloo op 20 december om 20.00 uur en in de Stefanuskerk in Beilen op 21 december om 15.00 uur. Meer informatie en kaarten zijn te vinden via fluitique.nl.