Strubben Kniphorstbosch.
Strubben Kniphorstbosch. (Foto: Dirl Lont)

Strubben in de winter als fotomodellen

Algemeen

SCHIPBORG - Een fotografeer- en meer-excursie van Nationaal Park Drentsche Aa zal op 18 januari worden gehouden in Strubben Kniphorstbosch. De excursie duurt van 13.30 tot 15.30 uur en de start is op de NP-parkeerplaats De Strubben aan de Borgweg tussen Schipborg en Anloo.

Strubben zijn grillig uitgegroeide eiken, als gevolg van schapenvraat. Deze oude eiken roepen een sprookjesachtige, soms mysterieuze sfeer op. In de winter zijn de grillige vormen van de stammen goed te zien. Een bijzonder gevormd paraboolduin met mooie doorkijkjes geeft vorm aan het terrein. Het gebied is tevens het grootste archeologische rijksmonument van ons land. De deelnemers krijgen de tijd om het landschap en de strubben goed in beeld te brengen. Met een beetje geluk komt de schaapherderin met haar kudde ook voorbij.

Deelname aan excursies van Nationaal Park Drentsche Aa is gratis. Na afloop van de excursie heeft men de gelegenheid een vrijwillige bijdrage te geven voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa.

Honden worden niet toegelaten tijdens deze wandeling.