
Bruidspaar Hingstman viert diamanten huwelijk op ontmoetingslocatie
AlgemeenROLDE – Willem en Femmie Hingstman hebben elkaar ontmoet tijdens een dansles in Café Hofsteenge in Grolloo. “Toen was het nog geen bluescafé”, zegt Willem. De eerste schreden op de dansvloer leidden tot een huwelijk dat inmiddels 60 jaar duurt.
Willem Hingstman werd 80 jaar geleden geboren in Rolde. Zijn evenoude vrouw, Femmie Gritter, kwam in Kloosterveen ter wereld. Willem werkte 25 jaar in de bouw, totdat hij vanwege rugproblemen een carrièreswitch maakte. Hij werd conciërge op de mavo in Rolde. Toen de school sloot, werd hij bode op het gemeentehuis. Het echtpaar was toen bezig met de bouw van een woning in de wijk Wolvenveen, maar door zijn nieuwe betrekking werd hij verplicht om in de dienstwoning naast het gemeentehuis te wonen. “Ik hoefde maar 25 meter naar mijn werk te lopen.”
Zijn vrouw had in een winkel gewerkt en zorgde na het huwelijk voor het huishouden en hun beide zonen. Het echtpaar was actief in het verenigingsleven en deed veel vrijwilligerswerk. “We hebben 35 jaar vrijwilligerswerk gedaan voor de Stichting Roemenië. Dat is begonnen op de school, met het inzamelen van pakketten voor Polen. We kwamen in contact met een familie in dat land en zo is het eigenlijk begonnen. Later hadden we hier een inzamelpunt voor kleding en pakketten, eerst voor Polen en later voor Roemenië. We zijn er ook vaak geweest met de auto en de caravan vol spullen om die af te leveren.”
De caravan speelde ook een belangrijke rol in hun leven. “We zijn al 23 jaar lid van de Senioren Kampeer Club (SKC). Ik ben ook acht jaar bestuurslid geweest. Het is een grote club met ongeveer 1.000 leden”, zegt Willem, die ook graag wilde weten hoe beslissingen tot stand kwamen en daardoor actief was in vakbonden en ondernemingsraden.
In 2008 ging hij met pensioen en sindsdien genieten ze van het vrije leven. Geheel vrij zijn ze niet, want Femmie werkt al 18 jaar als vrijwilliger bij zorgcentrum Hendrik Kok. Dat doet ze nog twee keer per week. Willem heeft daar op de bus gereden en zat op het stembureau. Willem gaat elke maandag nog sporten en twee keer per week biljarten. Samen fietsen ze veel en gaan ze nog regelmatig met de caravan op pad.
Het diamanten huwelijksfeest wordt gevierd bij Hofsteenge in Grolloo, samen met onder anderen de kinderen en de vier kleinkinderen. En zo is de cirkel weer rond.



