
Uitgiftepunt menstruatieproducten in De Spil wordt uitgebreid
AlgemeenGASSELTERNIJVEEN - Het uitgiftepunt van menstruatieproducten in De Spil in Gasselternijveen zal worden uitgebreid worden met hygiëne- en verzorgingsproducten.
In Mfc De Spil in Gasselternijveen is al geruime tijd een afhaalpunt voor menstruatieproducten ingericht. De verschillende producten zijn gratis mee te nemen uit de entreehal van De Spil. Het uitgiftepunt is destijds opgezet door dorpscoöperatie de Brug en werd mogelijk gemaakt door een subsidie van het Armoedefonds.
Het uitgiftepunt wordt met ingang van 20 oktober uitgebreid met hygiëne- en verzorgingsproducten, dankzij een gulle donatie van de Stichting Haëlla. Ook de net geopende Coop-supermarkt in Gasselternijveen levert diverse producten aan.
De producten worden in een standaardpakket aangeboden, en bevat onder andere een tandenborstel, tandpasta, douchegel, shampoo, deodorant en een flesje wasmiddel. Daarnaast zijn er aparte pakketten voor kinderen, baby’s en mensen met een gevoelige huid. Omdat de aanschaf van goede hygiëne- en verzorgingsproducten een grote aanslag op het budget kan betekenen, hopen we op deze wijze goede hygiëne en verzorging voor iedereen mogelijk te maken. De pakketten zijn bedoeld voor inwoners van Gasselternijveen die ze goed kunnen gebruiken. Er wordt niet gevraagd naar financiële omstandigheden. De uitgifte gebeurt op basis van vertrouwen. De pakketten zijn in principe toereikend voor ongeveer vier weken.”, zegt Piet Wolters van de dorpscoöperatie.
De pakketten kunnen op dinsdag en donderdag tussen 10.00 en 13.00 uur, met uitzondering van de schoolvakanties, discreet afgehaald worden in De Spil bij beheerster Channe Rozema.
Voor meer informatie kan contact opgenomen worden met de beheerster (beheer@mfcdespil.nl). Even langs komen in de Spil kan ook.



