
Sportgala Drenthe afgelast
AlgemeenREGIO - De verkiezing van de Drentse sportman, sportvrouw en sportploeg van het jaar gaat niet door. SportDrenthe heeft besloten om het Sportgala Drenthe af te gelasten.
Het jaar 2020 stond volledig in het teken van de coronacrisis. In maart kwam de hele wereld tot stilstand, zo ook de sport. Voorzichtig werd in de zomer hier en daar de (top)sport weer in gang gezet, om in oktober weer keihard tot stilstand te komen. Topsport bleef deels doorgaan, maar de competitie was in geen enkel opzicht normaal te noemen. De organisatie van het Sportgala Drenthe is dan ook van mening dat een verkiezing van sportman, sportvrouw en sportploeg van 2020 geen eerlijke winnaars kan opleveren. ,,We volgen de lijn van het landelijke gala en kiezen ervoor geen Sportgala Drenthe te organiseren in 2021. Wel kijken we of er een alternatief mogelijk is.”
SportDrenthe is momenteel in overleg met RTV Drenthe om aan de hand van een serie uitzendingen toch aandacht te besteden aan de sport in Drenthe. ,, Afgelopen jaar werd meer dan eens duidelijk hoe belangrijk ook de breedtesport is in Drenthe. De sportverenigingen spelen een belangrijke maatschappelijke rol. Ze zijn in veel gevallen het kloppend hart van sport en bewegen, maar vooral ook van het sociale leven van de inwoners. Dat viel afgelopen jaar volledig stil en er is nu, begin 2021, ook nog geen uitzicht op wanneer het sporten weer kan beginnen. Juist in deze tijd waarin iedereen gedwongen thuis moet blijven is sporten en bewegen belangrijker dan ooit. Reden genoeg om wel aandacht voor de sport in deze bijzondere tijd te hebben.”



