
Investeerders gevonden voor oude gemeentehuis Gasselternijveen
AlgemeenGASSELTERNIJVEEN - Dorpscoöperatie De Brug in Gasselternijveen heeft twee investeerders gevonden voor het oude gemeentehuis in het dorp. Dat is net voor de deadline van 1 februari. De Gemeente had het plan aangekocht voor de plannen van De Brug, maar was van plan om het pand na deze datum weer in de verkoop te doen.
Dorpscoöperatie De brug deed in 2017 onderzoek naar de behoefte van ouderenhuisvesting in het dorp, waarbij ook naar het oude gemeentehuis werd gekeken. Er bleek een stevige vraag naar passende woningen. ,,We wilden daar ook een vorm van zorg aan toevoegen. Een zorghotel kwam ter sprake, maar dit bleek niet haalbaar”, zegt bestuurslid Henk Nieboer. Het college was bereid om het monumentale pand te kopen om De Brug de tijd te gunnen om met een plan te komen. Vlak voordat het gebouw weer in de verkoop zou gaan heeft de dorpscoöperatie twee investeerders gevonden die belangstelling hebben. ,,Een partij wil graag zes sociale huurunits in het pand realiseren. De andere lokale partij wil het breder trekken en wil woningen vestigen in het pand, maar wil ook de omgeving bij de plannen betrekken. Verder hecht betrokkene veel waarde aan de restauratie van het pand en vindt hij dat dit cultureel erfgoed op deze markante plek in het dorp behouden moet blijven.”
Het is nu aan de gemeente om een keuze te maken over de toekomst van het gebouw. ,,Dat kan één van de door het dorp voorgestelde plannen zijn. Onze voorkeur gaat uit naar partij B. Maar de gemeente zou ook kunnen kiezen voor een meer open verkoop. In dat geval willen wij dat het gebouw enkel wordt verkocht op voorwaarde dat er betaalbare ouderenwoningen in komen.”



