De gemeenteraad buigt zich over de toekomstvisie van 't Ruige Veld.
De gemeenteraad buigt zich over de toekomstvisie van 't Ruige Veld. (Foto: Henry Koops)

Toekomstvisie ‘t Ruige Veld roept veel vragen op

Algemeen

ROLDE – De Toekomstvisie van ’t Ruige Veld aan de Asserstraat in Rolde dat het college aan de gemeenteraad heeft voorgelegd ter vaststelling riep veel vragen op. Dat bleek donderdag tijdens de opiniërende commissievergadering.

De toekomstvisie is bedoeld als uitgangspunt voor een nieuw bestemmingsplan van ’t Ruige Veld. De locatie viel onder bestemmingsplan ‘Rolde Dorp uit 2010. Het college schakelede HKB Stedebouwkundigen in om een conceptvisie op te stellen. In aanloop ging men met omwonenden en andere belangstelling het gebied om ideeën over het gebied binnen te halen. Deze werden meegenomen in een conceptvisie met vier scenario’s. Hierin werden naast de locatie ’t Ruige Veld, ook de locaties Zonneheuvel, Venkavel en Toegangskavel meegenomen. Het bestemmingsplan voor deze kavel laat de mogelijkheid van 109 recreatiewoningen toe.

Het college heeft na de incidenten rond de zorginstellingen op ’t Ruige Veld gekozen voor een scenario waarin ‘zorgwonen’ niet meer is toegestaan. Het college wil af van de 24 uurs zorg op de locatie. Daarnaast wordt er een tweede scenario opgeroepen waarbij de zorg geheel verdwijnt en er een mogelijkheid is om de huidige panden te slopen en er een beperkt aantal woningen te bouwen. Dit scenario’s is afhankelijk van wat een beoogd eigenaar met de locatie wil. De panden zijn de laatste tijd geregeld gewisseld van eigenaar. Het college voert inmiddels gesprekken met een mogelijke nieuwe eigenaar. De ander scenario’s zijn ook nog in de Toekomstvisie opgenomen. En dat zorgde voor veel onduidelijkheid.

De raadsfracties wilden graag weten waar ze nu een besluit over moeten nemen. De stukken zaten volgens de fracties vol open einden, zoals de plannen van een potentiële koper die nog niet duidelijk zijn en de invloed van de andere locaties op ’t gebied van ’t Ruige Veld. Volgens wethouder Henk Heijerman gaat het alleen om de locatie van ’t Ruige Veld en niet om de andere drie locaties. Die vallen zelfs onder het Bestemmingsplan Buitengebied. En ons zijn geen plannen bekend voor de bouw van de 109 recreatiewoningen. En wat betreft de plannen van de potentiéle koper. De gesprekken willen we zorgvuldig uitvoeren en daarom kan ik er geen nadere mededelingen over doen.” Heijerman wilde ook geen aantal woning noemen. ,,Het gaat om een beperkt aantal, verder wil ik niet gaan.”

De fracties waren niet geheel tevreden over de beantwoording, maar weten nu wel waar ze op 3 juni een besluit over nemen. Ze vroegen nog wel om aandacht te hebben voor de verkeersdruk en aandacht voor de natuur in het gebied. Heijerman had er wel oren naar om het natuurgebied eventueel over te dragen aan bijvoorbeeld het Drents Landschap. De visie kon volgens de fracties door voor besluitvorming op 3 juni.