Jannie Hadderingh heeft op voordracht van haar collega's de Heldenspeld Aa en Hunze ontvangen. (eigen foto)
Jannie Hadderingh heeft op voordracht van haar collega's de Heldenspeld Aa en Hunze ontvangen. (eigen foto)

Heldenspeld voor Jannie Hadderingh

Algemeen

GASSELTE - Juf Jannie Hadderingh van OBS de Dobbe in Gasselte heeft zondag de Heldenspeld van de gemeente Aa en Hunze ontvangen.  

Het team heeft deze speld voor haar aangevraagd omdat Jannie in de afgelopen jaren zich niet alleen voor de school, maar ook voor een groot aantal verenigingen in het dorp heeft ingezet. Het speldje is uitgereikt na de online kerstmarkt. Helaas heeft deze door de coronamaatregelen niet doorgaan en is de markt tot grote spijt van iedereen afgeblazen. Om de producten toch te kunnen verkopen, heeft de school een website gemaakt en zondag zijn de producten opgehaald. Al heel wat jaren besteedt Jannie vanaf september minimaal 1 avond in de week aan de voorbereidingen: de inkoop, de coördinatie, de contacten met ouders, alles met passie.

Haar collega’s zijn daarnaast onder de indruk van het aantal taken die ze als vrijwilliger uitvoert of heeft uitgevoerd en met de Heldenspeld willen ze hun waardering uitspreken voor alles wat ze op vrijwillige basis doet. Zo is Jannie jarenlang vrijwilliger geweest bij de manege in Bronneger. Sinds jaren bereidt ze de wandeltocht voor de Oostermoer en smeert ze tijdens het Oostermoerfeest de broodjes voor de deelnemers aan de trekkertocht. Ook is ze bestuurslid van het dorpshuis geweest. 

Grote betrokkenheid
Door de jaren heen is Jannie altijd zeer betrokken geweest bij De Dobbe. Als er in het weekend lekkage is of er moet in de winter sneeuw geschoven worden, altijd staat ze paraat. Jannie heeft jarenlang de organisatie van de rommelmarkt voor haar rekening genomen en verder is het schoolplein mede tot stand gekomen door haar inzet. Op school zorgt ze buitengewoon goed voor de lief-en-leed pot. Een bloemetje of een kaartje, altijd heeft ze oog voor de mensen om zich heen. Aan het eind van dit schooljaar stopt juf Jannie met werken en neemt ze afscheid van de school. ,,Als er meer ‘Jannies’ op de wereld waren zag de wereld er vast een stuk mooier uit. Fijn dat de gemeente Aa en Hunze het verzoek om Jannie in aanmerking te laten komen voor een Heldenspeld heeft gehonoreerd. Juf Jannie is onze held!’’