De voltallige nieuwe gemeenteraad van Aa en Hunze. (foto: Persbureau Drenthe)
De voltallige nieuwe gemeenteraad van Aa en Hunze. (foto: Persbureau Drenthe)

Nieuwe gemeenteraad Aa en Hunze geïnstalleerd

Algemeen

GIETEN – Tijdens een extra raadsvergadering in het gemeentehuis in Gieten is woensdagavond de nieuwe gemeenteraad van Aa en Hunze geïnstalleerd.

De raadsleden zijn door burgemeester Anno Wietze Hiemstra beëdigd door ze de eed of de gelofte af te laten nemen. De nieuwe gemeenteraad bestaat uit zes partijen: Gemeentebelangen (9 zetels), VVD (3 zetels), GroenLinks (3 zetels), PvdA (3 zetels), D66 (2 zetels) en CDA (1 zetel). 

Gemeentebelangen is net als vier jaar geleden de grootste partij, maar heeft wel een zetel verloren: de partij is van 10 naar 9 gegaan. Ook de VVD, vier jaar geleden nog goed voor 4 zetels, heeft 1 zetel verloren en staat nu op 3. De winnaars van de verkiezingen zijn GroenLinks en D66: beide partijen hebben ieder een zetel gewonnen en gaan respectievelijk naar 3 en 2 zetels in de nieuwe raad. De Partij van de Arbeid en het CDA hebben hun zetels - 3 en 1 - behouden.