Veenpluis of wollegras bij een van de vennetjes (foto Nationaal Park Drentsche Aa).
Veenpluis of wollegras bij een van de vennetjes (foto Nationaal Park Drentsche Aa).

Excursie in boswachterij Grolloo

Algemeen

GROLLOO  - Nationaal Park Drentsche Aa organiseert zondag 26 juni een excursie in boswachterij Grolloo.  De start om 10.00 uur is op parkeerplaats Zandspeelplaats, die wordt aangegeven vanaf de weg Schoonloo - Elp (N374).

In de boswachterij liggen prachtige veentjes. De wandeling voert langs een handvol van deze unieke plekjes. Het zijn natte, open plekken in het bos, soms nog met open water en soms helemaal dichtgegroeid. In deze tijd van het jaar kleuren de veentjes wit door het in groten getale aanwezige Veenpluis en Wollegras. Bij de veentjes vliegen vaak Libellen en Waterjuffers. Met wat geluk is ook een oorverdovend kikkerconcert te horen.

De totale afstand is 6 kilometer en de excursie duurt 2,5 uur. De deelname is gratis. Na afloop van de excursie wordt een vrijwillige bijdrage gevraagd voor het Gebiedsfonds Drentsche Aa. Waterdichte schoenen en een verrekijker worden aanbevolen. Honden worden niet toegelaten tijdens deze wandeling.