
Subsidie Cultuurfonds voor drie projecten in Aa en Hunze
AlgemeenAA EN HUNZE - Het bestuur van het Prins Bernhard Cultuurfonds Drenthe heeft in de tweede vergadering van dit jaar 71.751 euro beschikbaar gesteld voor de ondersteuning van 25 projecten op het gebied van cultuur en natuurbeheer in Drenthe.
Het gaat om initiatieven van stichtingen en verenigingen van amateurs en vrijwilligers. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Drenthe werkt aan de hand van landelijke richtlijnen. Bijdragen worden beschikbaar gesteld voor bijzondere activiteiten van en voor amateurs en vrijwilligers. Ook drie projecten in de gemeente Aa en Hunze moge een bijdrage tegemoet zien. Muziekvereniging Crescendo uit Grolloo ontvangt 725 euro voor de aankoop van twee trombones en de Drentse Boermarken krijgen 700 euro voor een congres over het terugplaatsen van markestenen.
Drentse flora
De stichting Werkgroep Florakartering Drenthe kan daarnaast rekenen op een bijdrage van 4.000 euro voor de uitgifte van de publicatie ‘Verdwenen-Gebleven-Verschenen. De veranderingen in de Drentse flora sinds 2000’, waarvan op 19 november het eerste exemplaar verschijnt. In 1999 heeft de Werkgroep Florakartering Drenthe (WFD) in samenwerking met de provincie Drenthe de Atlas van de Drents Flora uitgebracht, de eerste regionale flora-atlas in Nederland. In 2001 heeft de stichting het WFD-florameetnetproject gestart. Daarvoor zijn 521 kilometer-hokken op vergelijkbare manier als voor de atlas opnieuw geïnventariseerd. De resultaten uit dat project, aangevuld met gevalideerde gegevens uit andere bronnen in de Nationale Database Flora en Fauna (NDFF) over de periode 2001-2020, worden vastgelegd in het geplande boek. Ze hebben een aantrekkelijk vormgegeven boek voor ogen dat een beeld geeft van de veranderingen in de Drentse flora sinds de eeuwwisseling.
Op 14 oktober en 16 december behandelt het bestuur van het Prins Bernhard Cultuurfonds Drenthe nieuwe aanvragen, die tot zes weken vóór die datum online kunnen worden ingediend.
Het Prins Bernhard Cultuurfonds brengt mensen, werelden en ideeën samen om cultuur te laten leven. Dankzij financiële bijdragen, fondsen en prijzen ontstaan nieuwe culturele initiatieven en wordt cultureel erfgoed behouden. Het Prins Bernhard Cultuurfonds Drenthe is één van de twaalf provinciale afdelingen in Nederland.







