Cursisten hebben de vervolgcursus Bridge met goede gevolg afgelegd.
Cursisten hebben de vervolgcursus Bridge met goede gevolg afgelegd. (Eigen foto)

Bridgeclubs sluiten vervolgcursus bridge af

Algemeen

ANNEN – Vijftien cursisten hebben de vervolgcursus van de Bridgeclub Zuidlaren en de Anner Bridge Club afgesloten. Een groot aantal van de deelnemers had ook de beginnerscursus gevolgd.

De reacties van de cursisten over de lessen waren positief. Zo noemden ze de cursus overzichtelijk en compact, duidelijke uitleg, uitdagend maar ook spannend. Met name de begeleiding tijdens de cursus door de docente Pia Wiersma en vrijwilligers van de bridgeclubs uit Annen en Zuidlaren werd op prijs gesteld. De lessen werden vorige week woensdag afgesloten door het spelen van een slotdrive met prijsjes voor de deelnemers. De beide bridgeclubs verzorgen door de zomer heen een traject voor de cursisten zodat ze de mogelijkheid hebben om lid te worden van een of beide clubs.

,,Bridge is een spel dat blijft boeien”, zegt Hanneke Huizing namens de clubs. ,,Je moet blijven nadenken, welke kaarten je ook krijgt. Elk spel is weer anders. Bridge is een van de populairste kaarspellen ter wereld. In meer dan honderd landen spelen mensen bridge. Jong en oud, mannen en vrouwen. Thuis, bij een club, op internet of waar dan ook. Omdat de basisregels overal hetzelfde zijn, kan men ook op vakantie of waar dan ook met anderen spelen. Je kunt bridgen zolang je geestelijk fit bent. Sterker nog: het helpt je om geestelijk fit te blijven. Bridgen stelt je denkvermogen op de proef en stimuleert je concentratie. Het houdt je dus mentaal scherp. Daarnaast is het een gezellig spel. Je ontmoet andere mensen, je praat met elkaar en er kunnen nieuwe vriendschappen ontstaan.”

De bridgeclubs starten in september weer met een beginnerscursus van twaalf lessen. Belangstellenden voor de cursus, maar ook mensen die al bridgen en weer bij een club willen gaan spelen zijn welkom bij de clubs. Meer informatie: www.annerbc.nl en13031.bridge.nl.