Met de MIT-subsidie onderstreept de provincie Drenthe het belang voor mkb’ers om te blijven ontwikkelen en innoveren
Met de MIT-subsidie onderstreept de provincie Drenthe het belang voor mkb’ers om te blijven ontwikkelen en innoveren (Eigen foto)

Innovatiesubsidie voor mkb in het Noorden

Algemeen

DRENTHE - Met de Mkb-innovatiestimulering Regio en Topsectoren (MIT) stimuleert de provincie Drenthe samen met de twee andere noordelijke provincies het MKB. Voor het noordelijke mk is in het programma MIT R&D Samenwerking in 2023 een bedrag van 2 miljoen euro beschikbaar.

Met de MIT-subsidie onderstreept de provincie Drenthe het belang voor mkb’ers om te blijven ontwikkelen en innoveren. ,,Circulariteit, energie, gezondheid en digitalisering zijn op dit moment maatschappelijk relevanter dan ooit. Deze subsidie is ook beschikbaar voor Drentse ondernemers die samen met andere ondernemers aan innovatie oplossingen voor de toekomst werken. Door deze regionale samenwerking te ondersteunen, vergroten we de kansen in Noord-Nederland en krijgen innovatieve mkb’ers een extra impuls”, aldus gedeputeerde Henk Brink.

De MIT R&D Samenwerking subsidie is beschikbaar bij Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN) en kan tot en met 12 september aangevraagd worden MIT R&D Samenwerking Noord-Nederland 2023 | SNN. In 2022 leverde de subsidie 20 noordelijke initiatieven op van ondernemers die wilden samenwerken binnen en buiten de regio.

De subsidie is bedoeld voor onderzoeks- en ontwikkelingsprojecten van ondernemers die samen met anderen aan de slag willen met innovaties. Ondernemers kunnen tot 35 procent subsidie krijgen voor de kosten van onder andere personeel, apparatuur en materiaal. De samenwerking moet gaan om een nieuw product, dienst of proces dat dicht bij de markt staat.