
Dr. Nassaucollege kan gaan fuseren met CS Vincent van Gogh
AlgemeenGIETEN - De bestuurlijke fusie tussen Dr. Nassau College en CS Vincent van Gogh kan doorgaan. De Asser gemeenteraad was de laatste gemeente die akkoord ging met de fusie. Eerder hadden de gemeenteraden van Midden-Drenthe, Noordenveld en Aa en Hunze een positief advies uitgebracht. Daarmee staat bijna niets een samenwerking tussen deze middelbare scholen meer in de weg.
Het Dr. Nassaucollege heeft zes locaties verspreid over Assen, Beilen, Norg en Gieten. Vincent van Gogh heeft drie locaties in Assen en Beilen. De scholen werken al samen om de scholen voor het voortgezet onderwijs te behouden voor de regio. De voorgenomen bestuurlijke fusie zorgt voor de randvoorwaarden die nodig zijn voor een transparante en slagkrachtige organisatie. Met de fusie wordt daarnaast onnodige concurrentie ten aanzien van leerlingenaantallen weggenomen. De scholen kampen met een terugloop van het aantal leerlingen. Het college van Aa en Hunze stond positief over tegen de fusie zolang de school in Gieten maar voor de gemeente behouden blijft.
Dat is volgens Richard Gerding, directeur van de locatie in Gieten, het geval. ,,De leerlingen en de docenten gaan niets van de fusie merken. De fusie is voornamelijk bedoeld voor overkoepelende afdelingen, zoals de Leerlingenadministratie, P&O, en Financiën. Deze taken zullen centraal geregeld gaan worden voor alle scholen. Hierdoor kan er efficiënter gewerkt worden en dat bespaart kosten.”
De fusie moet op 1 januari 2024 zijn beslag krijgen.







