Prof. dr. Hans van Koningsbrugge.
Prof. dr. Hans van Koningsbrugge. (Foto: RUG)

Situatie Oost-Europa besproken bij Nutsdepartement Gieten

Algemeen

GIETEN - Het nutsdepartement Gieten zal op woensdag 28 februari vanaf 20.00 uur zijn maandelijkse bijeenkomst houden bij Café Veninga aan Boddeveld 2 in Gieten. 

Hans van Koningsbrugge, hoogleraar Russische Geschiedenis en Politiek aan de Rijksuniversiteit van Groningen, bespreekt de huidige situatie in Oost-Europa (Oekraïne en Rusland). Hij schrijft een wekelijkse column over de situatie in Oekraïne en Rusland in de zaterdaguitgave van het Dagblad van het Noorden.

Rusland is Oekraïne is op 24 februari 2022 binnengevallen. Deze week is het dus twee jaar geleden. Hoe staat het er nu voor? Wat zijn de kansen op vrede en wat voor gevolgen heeft deze oorlog voor met name Europa?
Hans van Koningsbrugge neemt de bezoekers deze avond mee naar Oost-Europa. De lezing zal gaan over het voorspel tot de uitbraak van de oorlog en de motieven waardoor dit conflict is losgebarsten. Voorts zal diep ingegaan worden op de Russische misrekeningen. Vervolgens verschuift de focus naar de gevolgen van de oorlog voor de Russische samenleving, alsmede naar de negatieve effecten voor de Russische en mondiale economie. Tot slot zal worden ingegaan op de vraag of in Rusland gesproken kan worden van fascisme.