Jan Gerbrand Krol (links) en Marcel Alberts tonen het TT Festival-suikerzakje van 2024.
Jan Gerbrand Krol (links) en Marcel Alberts tonen het TT Festival-suikerzakje van 2024. (Foto: TT Festival Assen)

Marcel Alberts uit Gieten ontwerpt opnieuw suikerzakje TT festival Assen

Algemeen

GIETEN - Ontwerper Marcel Alberts uit Gieten heeft voor de tweede keer de ontwerpwedstrijd van het TT Festival Assen-suikerzakje gewonnen. Ook vorig jaar stond het ontwerp van de Gieternaar op het suikerzakje van het TT Festival Assen.

De moeilijkheid zat hem er volgens Alberts dit jaar in dat het ontwerp compleet anders moest worden dan het jaar ervoor. Er is nu gekozen voor een staand en kleurig ontwerp met passende elementen voor het TT Festival, zoals het reuzenrad op de kop van de Vaart, het circuit, dansende mensen en een freestyle stuntmotor.

De vakjury heeft dit jaar uit alle inzendingen vier ontwerpen gekozen, waarop via social media gestemd kon worden. Dit was tot op het laatst nog behoorlijk spannend, maar uiteindelijk heeft het ontwerp van Alberts met een ruime voorsprong gewonnen.

Marcel Alberts, eigenaar van Beeldbus.nl, mocht vrijdag het eerste suikerzakje in ontvangst nemen van TT Festivaldirecteur Jan Gerbrand Krol, samen met twee kaartjes voor de MotoGP op zondag 30 juni.

Het suikerzakje is nog tot 30 juni bij ieder kopje koffie of thee in de binnenstad van Assen te verkrijgen. Voor de verzamelaars een belangrijk item, want de ontwerpwedstrijd van 2024 was de laatste editie van deze jaarlijks terugkerende traditie.