Afbeelding
(Foto: Henry Koops)

Zomeravondspektakel Gieten is voorspoedig verlopen

Algemeen

GIETEN - Het Zomeravondspektakel in Gieten is zeer succesvol verlopen. De weergoden waren de organisatie goed gezind, het evenement bracht duizenden mensen op de been en er waren geen grote incidenten. Jantienus Warners, die als voorzitter voor het eerst betrokken was bij het Gieter zomerevenement, was dan ook dik tevreden.

Het Zomeravondspektakel begon woensdag met de Pubquiz. Het populaire evenement was na twee dagen al volgeboekt. Er konden 67 teams van zes personen meedoen, wat betekende dat de brink gevuld was met 402 deelnemers die zich lieten testen op hun kennis van de Olympische spelen, algemene kennisvragen, muziek met dieren in de titels en vogels en maskers herkennen van foto’s. De weersomstandigheden waren prima. Het team Quiz en Waarachtig scoorde de meeste punten.

Blij dat ik Glij is uitgegroeid tot een evenement speciaal voor kinderen. Er deden 55 kinderen mee in twee categorieën. Er hadden zich twee deelnemers aangemeld in de categorie 16 jaar en ouder, maar beide dames kregen alsnog koudwatervrees en kwamen niet opdagen. In de categorie tot en met 9 jaar was Senna de Deug van de 32 deelnemers het snelste bij de bel. Lukas Corte Real Wiersum zette de categorie 10 tot en met 15 jaar op zijn naam. Het was iets koeler dan woensdag, wat bibberende kinderen opleverde, maar het enthousiasme was er niet minder om.

De vrijdag begon met de fietstocht. 185 deelnemers genoten van mooie fietsroute en losten onderweg puzzels op. De familie van Scheepen had alle vragen goed ingevuld en zat met een schatting van 221 het dichtst bij het juiste aantal kralen in de pot (222). Bas en Sanne Stiekema hebben de vragen over de dieren allemaal goed beantwoord en dachten dat er 205 kralen in de pot zaten. De fietstocht werd opgeschrikt door een valpartij, waarbij een vrouw haar heup brak. De avond werd afgesloten met een optreden van de band Mama Maffia. ,,Het is jammer dat de fietsster haar heup brak. Een ongeluk zit in een klein hoekje. Verder was het een gezellige avond met ongeveer 200 bezoekers op de brink”, zegt Warners. 

De voorzitter vreesde voor de zaterdagavond mogelijke onweersbuien, maar de weergoden waren de organisatie gunstig gezind. De onweer ging aan Gieten voorbij en de regen deerde de feestvierders niet. Het was het eerste jaar dat de traditionele Playbackshow niet op het programma stond. ,,Hierdoor veranderde de samenstelling van het publiek. De Hollandse avond trok 80 procent jongeren en 20 procent mensen van 35 jaar en ouder. Met de Playbackshow lagen de percentages net andersom. Er waren mensen die de Playbackshow misten. De jeugd vond deze Hollandse avond mooier. We moeten gaan evalueren hoe we hier mee verder gaan”, zegt Warners die blij was dat de avond zonder grote incidenten was verlopen. ,,Het artikel in De Schakel van vorige week heeft hierbij geholpen. Ik heb er veel positieve reacties op gehad. En je merkte dat de sociale controle scherper was. Natuurlijk zijn er mensen die nergens rekening mee houden. Je spreekt mensen aan op hun gedrag, maar als je je omdraait staan ze drie meter verderop tegen een boom te plassen. We hebben door het plaatsen van hekken kunnen voorkomen dat mensen hun behoeften in de tuinen van omwonenden deden. Daar werd vanuit de buurt positief op gereageerd. Het was een supergezellige avond. En ook na afloop waren er geen incidenten en vernielingen.” 

Het Zomeravondspektakel werd zondag afgeslopen met de Zomermarkt. ,,De markt is heel goed bezocht het was ook heel mooi marktweer. Vele duizenden bezoekers kwamen naar Gieten. De festiviteiten bij de Ponybar en Hotel-Restaurant ’t Zwanemeer zorgden ervoor dat het tot een uur of acht gezellig bleef in het dorp”, zegt de nieuwe voorzitter. ,,Het was mijn eerste keer, maar ik kijk zeer tevreden terug. Er staat ook een goed team met bestuursleden, vrijwilligers en sponsoren die het evenement dragen en veel plezier bieden voor vele duizenden mensen.”

Zie ook: jeugd-met-veel-enthousiasme-op-baan-blij-dat-ik-glij en /mooie-start-zomeravondspektakel-met-geslaagd-pubquiz

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
De familie Van Scheepen wint de eerste prijs van de fietspuzzeltocht.
Bas en Sanne Stiekema hadden alle vragen over de dieren van de fietspuzzeltocht goed.