
Vleermuizenavond bij Boomkroonpad
AlgemeenDROUWEN - De vleermuis staat op woensdagavond 14 augustus centraal op een thema-avond met excursie bij Buitencentrum Boomkroonpad in Drouwen. Belangstellenden kunnen eerst een presentatie over de bijzondere nachtdieren bijwonen, waarna met gidsen van Staatsbosbeheer buiten wordt gezocht naar vleermuizen.
De vleermuis is een nuttig dier, dat iedere nacht vele honderden insecten eet. Omdat ze ‘s nachts niet genoeg zien in het donker, gebruiken ze tijdens de jacht een echolocatie-systeem. Daarbij zenden ze zelf geluiden uit, waarvan ze de echo’s opvangen. Hieruit kunnen vleermuizen voldoende informatie afleiden om hun weg in het donker te vinden en insecten te lokaliseren. De geluiden die vleermuizen maken zijn voor mensen niet hoorbaar, maar met een ‘batdetector’ kunnen ze toch waarneembaar gemaakt worden.
De Vleermuizenavond start om 20.00 uur bij Buitencentrum Boomkroonpad aan de Steenhopenweg 4 in Drouwen. De excursie duurt tot 22.30 uur. Vooraf aanmelden is verplicht, dit kan via www.staatsbosbeheer.nl/boomkroonpad. De kosten bedragen 12,00 euro voor volwassenen en tien euro voor kinderen tot en met 12 jaar. Het advies is om goede, waterdichte wandelschoenen aan te trekken. In verband met muggen en teken wordt het dragen van bedekkende kleding ook aangeraden.







