
Cuby Museum Grolloo brengt cd ‘Legacy Leeft’ uit
AlgemeenGROLLOO - Het Cuby Museum Grolloo zal komende zondag, tijdens de platenbeurs in het bluesdorp een eigen cd presenteren. Op de plaat, onder de titel Legacy Leeft spelen diverse groepen en musici nummers van de bekendste Nederlandse bluesband Cuby & The Blizzards. De cd wordt om 13.30 uur gepresenteerd, met een liveoptreden van bluesgitarist Luca Holkenborg.
Met het uitbrengen van de cd Legacy Leeft bewijst het C+B Museum in Grolloo dat de muzikale erfenis van Cuby & The Blizzards nog springlevend is. Vanaf april 2023 wordt in het museum aan de Voorstreek 4 in Grolloo tijdens de gelijknamige expositie getoond waar men de populaire bluesband van weleer, Cuby & The Blizzards, nu nog steeds kan tegenkomen.
Op het door platenmaatschappij Mirasound uit Hilversum fraai vormgegeven album is te horen hoe de muzikant van nu naar de blues van C+B kijkt en zich daar ook muzikaal door laat inspireren. De tracklist bevat voorbeelden van songs uit het rijke C+B-repertoire die, door muzikanten en bands van nu zoals bijvoorbeeld Grollo en Electric Blues, op vaak geheel eigen wijze zijn uitgevoerd. Zoals bijvoorbeeld de nummers uit de tv-documentaire Talkin’ Blues van onder andere DeWolff en het Meral Polat trio, het project Back Home, Jongens van het Noorden van RTV Drenthe met onder meer Tangarine en I Kissed Charles en twee liedjes uit de muziektheatervoorstelling So many roads uitgevoerd door Erwin Nyhoff en Erwin Java.
Ook op de cd het eerbetoon aan Harry Muskee van de Brabantse blueszanger Ralph de Jong. Hij werd in 2004 ontdekt door Muskee die hem uitnodigde als zijn voorprogramma van 2006 tot 2008. Het inspireerde De Jong tot het schrijven van het nummer Harry. Op de cd een registratie van de Jongs uitvoering van de song tijdens Binnenblues in 2023. De bijdrage van het jonge gitaartalent Luca Holkenborg op het album bewijst dat ook de jeugd de blues omarmt. Iets waar Harry Muskee trots op zou zijn geweest. De 17 tracks op de cd Legacy Leeft bewijzen de eeuwigheidswaarde van de blues van Cuby & The Blizzards.
Luca Holkenborg zal tijdens de presentatie naast zijn nummer Slow minor blues van de cd, ook nog een aantal andere blues instrumentals live ten gehore brengen.








