
Geke Hoogstins: ,Kunst en cultuur is mijn passie, daar krijg ik energie van’
AlgemeenEEXT – Colorful Silence is een evenement dat is opgezet door theatermaker en kunstschilder Geke Hoogstins uit Eext. Dit live-event speelt zich af in de drie hectare grote natuurtuin waar haar atelier gevestigd is en waar ze woont met haar man Gert. ,,Sfeer, gezelligheid en genieten van muziek, dans en andere acts maakt deze avond tot een bijzondere beleving”, aldus Hoogstins.
Hoogstins is bekend van grote theaterproducties zoals Walkyre Echoes, Tergkeer naar Gaia en Theaterspektakel NOORD. ,,Na enkele grote producties buitenshuis verloor ik het contact met de innerlijke drive, creativiteit en emoties en na de laatste productie die middenin de coronapandemie terecht kwam, heb ik me teruggetrokken en dwaalde ik door mijn tuin op zoek naar mijn verloren dromen en positiviteit. En langzamerhand, nu twee jaar later, komt mijn vertrouwen in mensen weer terug, hoor ik weer muziek en is de liefde voor het samen delen van onze plek vol natuur gecombineerd met de betovering van de schoonheid van kunst en cultuur er weer en bruist mijn hoofd van ideeën.”
Een idee dat al eerder uitgewerkt werd, was Colorful Silence. Het evenement werd toen midden in de coronapandemie in 2020 opgezet om middels intieme, kleinschalige evenementen artiesten weer naar het publiek te brengen. In drie weekenden kregen 28 artiesten een podium en 350 mensen beleefden een live-event met artiesten uit allerlei disciplines.”
Deze opzet krijgt op 31 augustus een vervolg in de tuin aan de Vijzelweg in Eext. ,,Het publiek wandelt in groepen door de verlichte bospaadjes naar een klein podium in de natuur. Op de zelf meegebrachte tuinstoel kan men genieten van een act. Daarna wordt de wandeling vervolgd naar het volgende podium. Er zijn vier podia. Strong Winds brengt Ierse en Keltische muziek. Danser en performer Robert Prein danst en acteert. Erik Harteveld zal gedichten voordragen en spannende verhalen vertellen. Ook Popkoor Session zal een bijzonder optreden verzorgen, waarbij Hoogstins hoopt dat de koorleden uit hun comfortzone zullen treden. Na de pauze verzorgt MLC Bluesband met blues, soul en jazzy muziek een optreden waarvan alle bezoekers tegelijkertijd kunnen genieten.”
De 67-jarige Geke Hoogstins heeft het evenement helemaal alleen in alle rust voorbereid. ,,Het bloed kruipt waar het niet gaan kan. Kunst en cultuur zijn mijn passie, daar krijg ik energie van. En ik heb de locatie tot mijn beschikking. Los van alle commercie wil ik dit graag uitdragen. Daarom heb ik gekozen voor een kleinschaliger evenement. Ik kan de artiesten een mooi podium bieden. En het publiek kan genieten van mooie optredens. En voor mijzelf; het is toch geweldig dat er lichtjes zijn in je eigen achtertuin, waar muziek klinkt en mooie verhalen worden verteld. Ik word gelukkig als mensen hier ook van kunnen meegenieten en een plezierige avond hebben.”
Hoogstins wil van Colorful Silence een terugkerend evenement maken. ,,Het is al uitverkocht, dus dat succes is er al. Maar het hangt er vooral vanaf of het evenement organisatorisch goed verloopt en ik er op mijn oude dag mee door kan gaan. Natuurlijk doe ik het niet alleen. Mijn man Gert helpt mij en ik ben ook de gemeente Aa en Hunze dankbaar voor de subsidie. Ook de artiesten zijn welwillend en ik krijg hulp van de vele vrijwilligers die mij een warm hart toedragen. Ik heb ideeën genoeg en als het evenement komend weekend succesvol verloopt ga ik er mee door.”
Meer informatie is te vinden op www.gekehoogstins.nl.




