De Koersbalclub in Gieten start volgende week met het nieuwe spelseizoen.
De Koersbalclub in Gieten start volgende week met het nieuwe spelseizoen. Eigen foto

Koersbalclub Gieten start nieuw seizoen

Algemeen

GIETEN - De Koersbalclub in Gieten begint volgende week aan een nieuw spelseizoen. De club speelt iedere woensdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur in de zaal bij Impuls, met halverwege een koffiepauze. 

De Koersbalclub heet graag nieuwe leden welkom. Het ledenbestand van de vereniging bestaat uit 50-plussers. De contributie bedraagt momenteel 6 euro per maand.

Koersbal is een van oorsprong Australisch spel, dat in 1980 naar Europa is overgewaaid. Het is een combinatie van sjoelen, mikspelen, bowlen, curling en jeu de boules. In tegenstelling tot die laatste sport, wordt koersbal binnen gespeeld. Op een lange vilten mat wordt met ballen getracht een witte kleine bal zo dicht mogelijk te naderen. Omdat de speelballen niet volkomen rond zijn en aan één zijde een loodverzwaring hebben, is dat vanwege de koersafwijking een hele kunst.

Het spel bevordert de sociale omgang en vraagt concentratie en lichte fysieke inspanning. Koersbal wordt daarom als een ideale activiteit voor ouderen gezien.