Naast de boeken is er volop gelegenheid om te genieten van koffie met huisgemaakte taart en andere boekenliefhebbers te ontmoeten.
Naast de boeken is er volop gelegenheid om te genieten van koffie met huisgemaakte taart en andere boekenliefhebbers te ontmoeten.

Boekenmarkt bij Jacobuskerk Rolde tijdens Open Monumentendag

Algemeen

ROLDE - De historische Jacobuskerk in Rolde zal zaterdag 14 september van 10.00 tot 15.00 uur veranderen in een paradijs voor boekenliefhebbers. 

De 27e boekenmarkt vindt plaats tijdens Open Monumentendag. Omgeven door het schilderachtige Drentse landschap duiken dan weer vele liefhebbers in het grote aanbod aan boeken: van  romans tot kookboeken. Een bezoekje aan de markt is zeker de moeite waard, want de boekenkast is al aan te vullen voor slechts 60 cent per centimeter (met uitzondering van enkele speciale uitgaven). Dat is dus stapelen geblazen. 

Naast de boeken is er volop gelegenheid om te genieten van koffie met huisgemaakte taart in het marktcafé. Of neem een exclusieve fles Jacobuswijn mee als aandenken. Het evenement is een mooie kans om bij te praten met dorpsgenoten en andere boekenliefhebbers te ontmoeten.

Open Monumentendag

Dit jaar valt de Boekenmarkt samen met Open Monumentendag. Bezoekers krijgen de kans om de eeuwenoude Jacobuskerk en haar indrukwekkende Roldertoren te bewonderen, zowel van binnen als van buiten. Gidsen zijn aanwezig om meer over de geschiedenis te vertellen.Extra hoogtepunten zijn het optreden van het vriendenkoor uit Grolloo (van 10.30 tot 11:00 uur) en een sculpturententoonstelling van Peter Visser en Ria Tönis, te bezichtigen van 13 tot 15 september.

De opbrengst van de Boekenmarkt gaat volledig naar de Stichting Behoud Rolder Kerk, die zich inzet voor het behoud van dit monument. Doel van de organisatie is om meer dan 52 meter aan boeken te verkopen: de hoogte van de kerktoren! Meer informatie over deze culturele en gezellige dag is te vinden op www.rolderkerk.nl/stichting-behoud-rolder-kerk.