De Traan. in Café Veninga in Gieten.
De Traan. in Café Veninga in Gieten. (Eigen foto)

De Traan al bijna 30 jaar uniek in het Noorden

Algemeen
Eindejaarsconcerten in december in Ees

EES/GIETEN - De Traan is in 1997 ontstaan in Borger naar aanleiding van een meezingavond in de Koesteeg. Een aantal mensen sloegen de handen ineen en een richtten een koor voor het levenslied op.

In de loop der jaren heeft de Traan zicht ontwikkeld tot een allround entertainment gezelschap. Veel gevraagd in Drenthe en omstreken. Sinds begin 2023 heeft de Traan een vaste oefen-accommodatie gevonden in Gieten. En maken een aantal bekend Gietenaren deel uit van dit gezelschap. 

De Traan wordt gevormd door een groep zangers met een groot, multifunctioneel orkest. Het repertoire bestaat uit levensliederen en populaire en herkenbare nummers uit heden en verleden. Dat alles wordt overgoten met een humoristische, theatrale saus, gepresenteerd door Jans Polling.

,,Een avond met De Traan wordt: herkenning, humor, genieten van muziek en uit volle borst meezingen. Een warme, gezellige, muzikale en theatrale avond vol onbelemmerd plezier! Het wordt een feestje”, aldus secretaris Jan Cees van Velden van de Traan. 

Ieder jaar besluit de Traan met een aantal zogenaamde eindejaarsconcerten. Dit jaar zijn deze optredens op 7, 14 en 21 december in Hotel Eeserhof in Ees. De optredens beginnen om 20.00 uur. 

Informatie en kaarten bestellen kan via www.detraan.nl. Zie ook de advertentie in papieren editie van De Schakel