Afbeelding
(Eigen foto)

Drentse subsidies voor innovatieve plannen van mkb’ers

Algemeen

DRENTHE - De mkb-innovatiestimulering Regio en Topsectoren (MIT) stimuleert innovatieve mkb’ers uit de drie noordelijke provincies. Voor twee van de subsidies uit dit programma stellen de provincies Drenthe, Fryslân en Groningen - samen met het Rijk - in 2025 een totaalbedrag van ruim 7 miljoen euro beschikbaar: de MIT Haalbaarheid en de MIT R&D Samenwerking. Vanaf dinsdag 8 april 09.00 uur is de eerst subsidie beschikbaar, de MIT Haalbaarheid. De MIT R&D Samenwerking volgt daarna op dinsdag 10 juni 2025.

Gedeputeerde Willemien Meeuwissen: ,,Drentse mkb’ers die vernieuwend ideeën hebben voor een product, proces of dienst en willen zij weten of het haalbaar is krijgen met deze subsidies de kans om deze innovatie verder te onderzoeken en te ontwikkelen. Als provincie ondersteunen we ondernemers die willen groeien en vernieuwen, want innovatie houdt bedrijven en onze regio sterk.”

Met de subsidie MIT Haalbaarheid kan men als mkb’er ondersteuning krijgen voor het uitvoeren van een haalbaarheidsonderzoek. Met een haalbaarheidsonderzoek brengt men in kaart of het innovatieve idee economisch en technisch haalbaar is, voordat men aan een ontwikkelingsproject begint. De mkb’ers bepalen op welke vragen ze antwoord willen hebben. Deze vragen probeert men in het haalbaarheidsproject te beantwoorden. Hiermee wordt een overzicht van de sterke en zwakke kanten, kansen én risico’s van het project inzichtelijk. Op basis van het haalbaarheidsonderzoek neemt men uiteindelijk een beslissing of men daadwerkelijk over gaat tot de ontwikkeling van het innovatieve idee. Met deze subsidie kan men tot 35 procent van de kosten voor bijvoorbeeld materiaal, uren en het inschakelen van een deskundige vergoed krijgen. Het maximale subsidiebedrag is 20.000 euro per project.

De subsidie MIT R&D Samenwerking is vanaf 10 juni 2025 beschikbaar voor ondernemers die samen aan een onderzoeks- en ontwikkelingsproject werken. Met deze subsidie ontwikkelt men samen een nieuw (prototype) product, dienst of proces dat dicht bij de markt staat. Er is subsidie beschikbaar tot 35 procent van de kosten voor onder andere personeel, apparatuur en materiaal.

Alle informatie die men nodig heeft voor de subsidieaanvraag is te vinden op de website van het Samenwerkingsverband Noord-Nederland (SNN). Via www.snn.nl/mith2025 kan men de aanvraag voorbereiden en vanaf 8 april 2025 om 09.00 uur de aanvraag indienen.