Burgemeester Anno Wietze Hiemstra tekent voor een tweede termijn. Cdk Jetta Klijnsma geeft ook haar fiat.
Burgemeester Anno Wietze Hiemstra tekent voor een tweede termijn. Cdk Jetta Klijnsma geeft ook haar fiat. (Foto: Henry Koops)

‘Aa en Hunze is niet alleen mooi, het is de mooiste gemeente van Nederland’

Algemeen
Burgemeester Anno Wieze Hiemstra opnieuw geïnstalleerd

AA EN HUNZE – Anno Wietze Hiemstra is donderdagavond tijdens een speciale raadsvergadering geïnstalleerd voor zijn tweede termijn als burgemeester van Aa en Hunze. Dat gebeurde in aanwezigheid van partner Juriën, familie en bekende, de bijna voltallige gemeenteraad, de commissaris van de Koning en andere belangstellenden.

CdK Jetta Klijnsma vindt het fijn voor Aa en Hunze dat er een burgemeester is die wat langer aanblijft. ,,Met Rein Munniksma en Erik van Oosterhout die wat langer aanbleven waren er ook wat burgemeesters die wat minder lang bleven. Dan is het fijn dat er nu weer een betrokken burgemeester is die wat langer blijft. Een zichtbare burgemeester met keurig en fleurige pakken en die lijn heeft doorgezet naar de raadszaal met een mooie aankleding. Een fijne plek om te vergaderen en besluiten te nemen. Misschien dat het daarom in de Tweede Kamer ook niet zo jovel gaat.” De commissaris tipte ook het schilderij aan dat ter ere van het 25-jarig bestaan van Aa en Hunze was gemaakt uit duizenden foto’s. ,,Als je met een vergrootglas kijkt zie je het hondje van Anno Wietze en Juriën ook nog.”

Klijnsma gaf aan dat Hiemstra in de afgelopen periode best moeilijke dingen voor de kiezen had gekregen en prees hem als bestuurder. ,,Mijn Groninger collega René Paas noemde jou een vriendelijke pitbull, dat beeld herken ik wel. Je gaat met verve voor je doel. Zo vertegenwoordig je de drie Noord-Drentse gemeenten in Nij Begun en zorgt ervoor dat deze gemeenten niet vergeten worden. Je hebt kennis van zaken en verliest nooit het proces uit het oog en hebt het geheugen van een olifant. In de burgemeesterskring hoor je ondanks je jonge leeftijd tot de senioren en bent altijd bereid om collega’s van advies te zien. En je bent van de klok. De raadsvergadering zijn altijd om 23.00 uur afgelopen. Heel verstandig, want na die die tijd valt de helft toch in slaap. En is er ook ruimte voor gezelligheid. In Den Haag kunnen ze veel van Aa en Hunze leren.” De binnenkort afscheidnemende commissaris had veel lof voor Aa en Hunze. ,,Deze mooie gemeente is niet alleen mooi om te besturen, maar ook om te wonen, te recreëren en te leven. Zo Drents, zo prachtig. Het is geschenk om als burgemeester hier te ontwaken en te mogen werken. Dit wil je niet missen en doe je dan ook niet, want je gaat bewust voor nog een termijn. Voor de inwoners een geschenk; een burgemeester die de lol van Aa en Hunze wil onderschrijven en met zijn grote netwerk hun belangen kan vertegenwoordigen. Niet verkeerd.”

Bertus Reinders, de voorzitter die Hiemstra zes jaar geleden verwelkomde in een rustige gemeente, maar wat toch anders bleek te zijn, was blij met de open gesprekken tijdens een herbenoemingsproces. ,,Op- en aanmerkingen konden worden geuit, gebaseerd op een goed vertrouwen.” Hij dankte ook de CdK Klijnsma voor haar steun. ,,De contacten waren intens”, aldus Reinders. Hij gaf aan dat de raad instemde met de herbenoeming en feliciteerde de burgemeester namens de inwoners.

Hiemstra wees Klijnsma nog even terecht. ,,Aa en Hunze is niet alleen mooi, het is de mooiste gemeente van Nederland. Elke dorp is anders en heeft een eigen gemeenschap. Met de dialoog komen we vaak tot oplossingen. Zo hebben we het chagrijn van de aardbevingsschade een positieve draai kunnen geven in Nij Begun. De opvang van de Oekraïense vluchtelingen hebben we zelf opgezet. Een visie samen uitvoeren door onderling vertrouwen, pragmatisch aan de slag gaan en ondernemend denken. Dat past bij mij en past bij Aa en Hunze. Samen de schouders eronder zetten. Ook mogen we onze handen dichtknijpen met onze gemeentelijk organisatie. In moeilijke tijden zijn ze bereid een stapje extra te zetten. De gemeenteraad heeft een constructieve houding en er is onderling een goed vertrouwen. Hiemstra keek ook vooruit, bijvoorbeeld naar de komende gemeenteraadsverkiezingen en hoopt dat er naast vernieuwing ook continuïteit zal zijn. Ook wil hij met Aa en Hunze voor op de golf zitten, aandacht hebben voor weerbaarheid en een rol spelen in de crisisbeheersing. En hij gaat weer op reis door de gemeente.

De burgemeester had voor diverse partijen nog een dankwoord, waaronder voor de steun van partner Juriën. ,,Het lijk wel een afscheid, maar dat is het niet. We gaan verder om Aa en Hunze elke dag een beetje mooier te maken.”