Agnes Mulder is voorgedragen als de nieuwe Commissaris van de Koning in Drenthe.
Agnes Mulder is voorgedragen als de nieuwe Commissaris van de Koning in Drenthe. (Foto: Provincie Drenthe/Marcel Jurian de Jong)

Agnes Mulder wordt opvolger van Jetta Klijnsma als CdK van Drenthe

Algemeen

DRENTHE - Agnes Mulder zal Jetta Klijnsma gaan opvolgen als Commissaris van de Koning van Drenthe aan te bevelen aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties als nieuwe commissaris van de Koning van Drenthe. Klijnsma neemt aan het eind van deze maand afscheid. Ze was sinds 2017 commissaris in Drenthe.


Het Drents Parlement besloot tijdens een extra Statenvergadering Agnes Mulder aan te bevelen aan de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties. Dit besluit is gebaseerd op een voorstel vanuit de vertrouwenscommissie. Voorzitter van de vertrouwenscommissie Jan Brouwer: ,,Agnes Mulder is iemand met brede bestuurlijke ervaring. Haar netwerk strekt zich van Den Haag tot Noord-Nederland en omvat ook het bedrijfsleven. Een verbinder met oog en hart voor de Drentse samenleving”.

Agnes Mulder is 52 jaar en woont in Assen. Ze is nu directeur van VNO-NVW MKB Noord. Daarvoor was ze namens het CDA van 2012 tot 2023 lid van de Tweede Kamer. In Drenthe is ze van 2003 tot 2010 Statenlid geweest.

De minister zal naar aanleiding van de aanbeveling van het Drents Parlement de voordracht doen aan de Koning voor benoeming. De nieuwe commissaris wordt vervolgens bij Koninklijk Besluit benoemd voor een periode van zes jaar.