
Majoor Burghgraef: ‘Het fanatisme van de musici maakte diepe indruk op mij’
Algemeen Play-In Koninklijke Militaire Kapel ‘Johan Willem Friso’ voor amateurmuzikantenROLDE - Amateur- en professionele musici gaven zaterdag samen een concert in Mfc De Boerhoorn in Rolde. Het concert werd gegeven in het kader van een play-in door de Koninklijke Militaire Kapel ‘Johan Willem Friso’ uit Assen voor amateurmuzikanten uit de regio.
De Play-In staat dit jaar in het teken van het 20-jarig jubileum van de fusie tussen de Koninklijke Militaire Kapel en de JWF-kapel, die in 2005 heeft plaatsgevonden. Dit initiatief is tot stand gekomen door de samenwerking van de Vereniging van Vrienden van de Koninklijke Militaire Kapel ‘Johan Willem Friso’ en de Muziekbond Groningen en Drenthe.
Maar liefst honderd amateurmuzikanten hadden zich aangemeld om samen met het orkest deze mijlpaal feestelijk te vieren. De amateurmuzikanten repeteerden een keer onder leiding van de chef-dirigent Majoor Frans-Aert Burghgraef. Zaterdagmorgen volgden de deelnemers workshops en sectierepetities per instrumentengroep, geleid door de professionele musici van de KMKJWF. In de middag werd samen gemusiceerd en een slotconcert gegeven.
Renate Greveling uit Grolloo was een van de muzikanten die zich aangemeld had. ,,Ik vind het leuk en je leert er veel van”, zegt de tenor-saxofiniste van Crescendo. ,,Het is erg leuk om samen te spelen. Het is ook anders dan bij Crescendo. Bij onze fanfare heb je geen houten instrumenten zoals klarinet en fagot. Het is een ander geluid, dat is wel even wennen.” Greveling vindt het fantastisch om met zo’n groot orkest te spelen. ,,We spelen andere stukken van een niveautje hoger. Daar leer je veel van”, zegt ze en ze had nog meer geleerd. ,,Ik moet bekennen dat ik tijdens de workshop een knopje op mijn saxofoon heb leren kennen, waarvan ik het bestaan niet wist”
Voor Chef-dirigent Majoor Frans-Aert Burghgraef was het ook de eerste keer dat hij leidinggaf aan een dergelijk orkest. ,,Nee, spannend is het niet. Het is superleuk om muzikanten uit de regio met elkaar te verbinden. Het is soms even zoeken om elkaar te vinden, maar ik vind het erg leuk om de muzikanten te stimuleren. Het fanatisme van de deelnemers maakt diepe indruk op me.”










