
Scholen in Aa en Hunze nog niet open
AlgemeenAA EN HUNZE – De openbare bassischolen in de gemeente Aa en Hunze zijn maandag niet opengegaan. De winterse weersomstandigheden lieten een heropening van de scholen niet toe.
,,Het is een combinatie van code oranje en de coronamaatregelen”, zegt Jeroen Kleyberg van de Stichting PrimAH. ,,Een deel van het personeel kon niet op school komen, mede doordat het openbaar vervoer niet reed. Ik ben erachter gekomen dat veel docenten niet in het dorp wonen waar de school staat. De docenten die wel op school konden komen, zouden meerdere groepen moeten opvangen. Dan krijgen je een mengeling van leerlingen en dat was nou juist niet de bedoeling in verband met de coronamaatregelen.”
De ouders reageerden volgens de directeur-bestuurder verdeeld. ,,Veel ouders hebben begrip voor de situatie, maar er waren ook ouders boos. Ik begrijp het. Men ging ervan uit dat de kinderen weer naar school zouden gaan en op het laatste moment moeten ze weer van alles regelen. Er is ook geen noodopvang mogelijk. Maar dit is overmacht.”
Ook bij de docenten heerst volgens Kleyberg een dubbel gevoel. ,,Ze wilden graag weer aan de slag en waren er klaar voor om de kinderen weer te ontvangen, maar ze moeten ook denken aan hun eigen veiligheid.”
Kleyberg verwacht dat de scholen morgen wel open kunnen. ,,De verwachting is dat de wind gaat liggen, waardoor er geen nieuwe sneeuwduinen ontstaan. Ook denkt men dat het openbaar vervoer weer opgestart wordt. Ik heb goede hoop dat de kinderen morgen eindelijk weer naar school kunnen.”



