In de BiebFabriek worden technische workshops voor kinderen georganiseerd.
In de BiebFabriek worden technische workshops voor kinderen georganiseerd.

BiebFabriek in Drentse bibliotheken weer open

Algemeen

DRENTHE - De bibliotheken in Drenthe zijn weer gestart met de bijeenkomsten van de BiebFabriek. Kinderen van 8 tot 12 jaar kunnen hier via workshops digitale en technische vaardigheden opdoen.

De BiebFabriek biedt tal van leuke mogelijkheden. Een pretpark van Lego maken en de onderdelen laten bewegen? Of zelf een auto bouwen en deze programmeren? Het kan allemaal. Deelname aan de workshops is gratis. In totaal zijn er in Drenthe dertien BiebFabriek bibliotheken, ook in deze regio.

De eerste activiteiten zijn in de week van 14 februari en lopen door tot halverwege juli. Om mee te kunnen doen met de workshops moeten kinderen zich van tevoren aanmelden. Dit kan via www.biebfabriek.nl/agenda. Hierop is per gemeente te zien in welke bibliotheek er BiebFabriek-activiteiten zijn. 

Digitale en technische vaardigheden zijn in de 21e eeuw belangrijker dan ooit. Toch zijn de kennis en ontwikkeling van deze vaardigheden bij iedereen nog lang niet altijd vanzelfsprekend. Met de BiebFabriek wil de bibliotheek de wereld van de techniek en computers op een toegankelijke manier beschikbaar stellen voor kinderen. Meer informatie over de BiebFabriek is te vinden op www.biebfabriek.nl