Peter Mulder uit Eext stopt als raadslid Gemeentebelangen
AlgemeenEEXT - Peter Mulder uit Eext heeft vanwege zijn gezondheid moeten besluiten om zijn werkzaamheden als raadslid neer te leggen. Mulder kwam tijdens de verkiezingen in maart met voorkeursstemmen in de gemeenteraad van Aa en Hunze en werd vanaf september vervangen door Jos van der Werf uit Gieten.
Peter Mulder weet sinds 2012 dat hij een spierziekte heeft. Vier jaar geleden heeft hij zijn ondernemerschap in de Verhuurschuur, Catering Teuben en Snack- en eetcafé De Eexterhalte achter zich moeten laten. ,,Dat was een bittere pil, maar noodzakelijk voor het behoud van mijn leven.” Toch bleef de drang om nuttig bezig te zijn. En dus stelde hij zich kandidaat voor Gemeentebelangen Aa en Hunze. ,,In het begin heb ik een aantal raadsvergaderingen moeten missen vanwege de implantatie van mijn medicijnpomp. Maar ik was ervan overtuigd sterker terug te komen.”
Een aantal raadsvergaderingen heeft Mulder als raadslid aan tafel gezeten in de raadszaal van Gieten. Totdat in september zijn bloeddruk enorm stijgt en artsen deze ondanks medicatie niet naar beneden kunnen krijgen. ,,In die situatie was het voor mij niet mogelijk om mij voor honderd procent in te zetten voor de gemeenteraad en daarmee ook onze inwoners. Daarom is toen in goed overleg met bestuur en fractie van de partij afgesproken dat Jos van der Werf tijdelijk mijn raadswerk zou overnemen.”
Peter Mulder heeft door zijn spierziekte veel last van spasmen. Met zijn medicijnpomp krijgt hij elke dag gedoseerd medicijnen toegediend die deze spasmen omlaag moeten brengen. ,,Al bijna zes maanden is mijn bloeddruk veel te hoog. Dit heeft blijvende schade veroorzaakt aan mijn nieren en hersenen. Met als gevolg dat ik nu concentratieproblemen ondervind en het moeilijk vind om ergens lang mijn aandacht bij te houden. Als mijn bloeddruk zo hoog blijft, kan het nog meer schade aanrichten. Denk aan geheugenproblemen bijvoorbeeld.”
Rust nemen. Dat is het advies van artsen. ,,Bovendien kan ik door de blijvende schade het raadswerk niet meer goed uitvoeren. En dat heeft mij doen besluiten mijn raadswerk volledig neer te leggen. Een pijnlijk, maar noodzakelijk besluit.” Jos van der Werf uit Gieten neemt het raadswerk van Mulder over. Van der Werf is zes jaar actief geweest als raadslid voor Gemeentebelangen Aa en Hunze.
Van jongs af aan is Peter Mulder de creatieve aanjager van meerdere activiteiten in Eext. Dat gaat van de jeugdsoos, beddenrace, MR PWA school, ijsraces, historische motor GP tot aan de Evenementenradio, die vanuit zijn studio werd uitgezonden. Stilzitten kan hij dan ook niet. ,,Ik ben niet iemand die bij de pakken neer gaat zitten. Wat ik nu graag doe is uitgebreid koken voor familie en vrienden en ik houd van tekenen. Bovendien ben ik een enorme liefhebber van kunst en oudheden en bezoek ik met regelmaat een beurs. Zulke dingen geven mij enorm veel energie. Evenals gezellige dingen doen met mijn vrouw en onze dochters. Ik ben van plan om met hen nog vele mooie momenten samen te beleven.”







