Jan James.
Jan James. (Eigen foto)

Jan James in De Amer

Algemeen

AMEN - Cultureel Café De Amer in Amen zal op zondag 29 januari om 14.00 uur Jan James verwelkomen. James, met haar warme en prachtige stem met een rauw randje, wordt vergezeld door gitarist Craig Clavert met zijn Jimi Hendrix-achtige gitaarriffs en verschroeiende solo’s, en een ritmesectie die zorgt voor de heerlijke groove. 

Jan James groeide op in de staat Michigan. Op de Michigan State University ontmoette ze haar partner, songwriter/gitarist Craig Calvert. Ze ontwikkelden een muzikale chemie die is geëvolueerd naar een groots geluid en gevoel dat is gekleurd met blues, soul en de rauwe dynamiek van de beste rock-’n-roll. In Chicago maakten ze naam en deelden de grote podia met gekende namen zoals John Mayall, Little Feat, James Brown en B.B. King. 

In een toneelstuk stapte ze de rol van Janis Joplin. Ze ontving ovaties voor de kracht van de nalatenschap van Joplin, maar vooral ook voor haar eigen talent en uitstraling. In 2020 bracht James haar elfde album uit: Justify. Op dit album bewijst ze zich wederom als een door de wol geverfde zangeres, die exact weet wanneer wat te doen met haar vocale kwaliteiten. Begeleidt door haar uitstekende band neemt ze de bezoekers aan de hand door de blues, waarbij het rockt, schuurt, ontroert en raakt zoals het hoort. 

Voor informatie en reserveringen: www.cafedeamer.nl/.