De Biester in Gieten blijft in ieder geval tot 31 oktober beschikbaar voor crisisopvang.
De Biester in Gieten blijft in ieder geval tot 31 oktober beschikbaar voor crisisopvang. (foto: Persbureau Drenthe/HvO)

De Biester blijft langer open voor crisisnoodopvang

Algemeen

GIETEN - De gemeente Aa en Hunze verlengt de crisisnoodopvanglocatie in Gieten. Hiermee komt de gemeente tegemoet aan het verzoek van het kabinet om crisisnoodopvanglocaties langer open te houden.

De Biester zou in eerste instantie tot 1 april dit jaar openblijven. Staatssecretaris Van der Burg deed in het Veiligheidsberaad van vorige week echter het verzoek om crisisnoodopvanglocaties langer open te houden. De Biester is nu tot tenminste 31 oktober beschikbaar voor crisisnoodopvang. In de crisisnoodopvanglocatie worden met name gezinnen opgevangen.

Veilige plek
Volgens burgemeester Anno Wietze Hiemstra van Aa en Hunze neemt de gemeente met de verlenging zijn verantwoordelijkheid. Bovendien ziet Hiemstra dat de locatie in Gieten goed functioneert: ,,Bewoners ervaren de plek als een warme, veilige plek. De kinderen, uit allerlei verschillende culturen, gaan ontzettend goed met elkaar om. We ervaren de contacten en samenwerking met de buurt bovendien als prettig. We hebben er vertrouwen in dat dit ook na verlenging zo zal blijven.’’