
The Deslondes eerste optreden deze zomer in tuin De Amer
AlgemeenAMEN - De americanaband The Deslondes zal op zaterdag 3 juni vanaf 15.00 uur een concert verzorgen in de tuin van café De Amer in Amen.
Oorspronkelijk komen zij uit New Orleans, Louisiana. De muziek van The Deslondes combineert invloeden van folk, rock ‘n’ roll, bluegrass, country, Amerikaanse rootsmuziek, blues, gospel, R & B en zydeco. De groep bestaat inmiddels uit vijf man: Dan Cutler (zang & stand-up bas), Sam Doores (zang & gitaar), Riley Downing (zang & gitaar), Cameron Snyder (zang & percussie) en John James Tourville (fiddle & pedal steel).
Alle leden nemen deel aan het song-writingproces en het eerste, titelloze album wordt in 2015 uitgebracht bij New West Records. Doores beschrijft het schrijven van nummers van deze band als een groepsproces: vijf gelijkwaardige leden die allemaal schrijven en veel bijdragen aan het project. Ze voelen zich daarbij beïnvloed door bijna elke Amerikaanse muziekstijl. Pitchfork schrijft daarover: “Als The Deslondes hun titelloze debuut openen met een lopende pianolijn aan de linkerkant van het toetsenbord spelen ze niet alleen een ritme dat kenmerkend klinkt voor 2015, maar brengen ze ook een hele popgeschiedenis over die zich uitstrekt van New Orleans rythm en blues, vroege Memphis rock en Louisiana Hayride country tot aan elke pick-up jazzband die ooit op Royal Street heeft gespeeld.”







