
Kinderen leggen bloemstuk bij herdenkingsmonument in Gieten
AlgemeenGIETEN - Leerlingen van groep 6, 7 en 8 van Kindcentrum De Marke hebben vanochtend een bloemstuk gelegd bij het herdenkingsmonument in Gieten.
Kindcentrum de Marke heeft het herdenkingsmonument een aantal jaren geleden geadopteerd op initiatief van de Stichting Februari 1941. Ter herdenking aan de bevrijding van Gieten op 13 april 1945 en aan hen die vielen in de oorlogsjaren worden er jaarlijks bloemen gelegd bij het monument.
Daarnaast hebben de leerlingen een gedicht en een kort verhaal voorgelezen. Dit deden zij in aanwezigheid van wethouder Richard Heling. De wethouder ontving de leerlingen en hun begeleiders voorafgaande aan de herdenking in het gemeentehuis in Gieten. Vervolgens liep het gezelschap naar het herdenkingsmonument. Na afloop van de herdenking was er nog een kort samenzijn in de kantine van het gemeentehuis.







